Advert
Advert

Tıp Fakültesi öğrenci kabulüne başlayacak

Tıp Fakültesine 2017-2018 Eğitim Öğretim yılından itibaren öğrenci kabulü Yükseköğretim Genel Kurulu’nca onaylandı.

Tıp Fakültesi öğrenci kabulüne başlayacak
Tıp Fakültesi öğrenci kabulüne başlayacak
Bu içerik 536 kez okundu.

Tıp Fakültesine 2017-2018 Eğitim Öğretim yılından itibaren öğrenci kabulü Yükseköğretim Genel Kurulu’nca onaylandı.

Yükseköğretim Kurulu’nun 20.04.2017 tarihli Genel Kurul kararıyla birlikte Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesine 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında 60 öğrenci alınması teklifi kabul edildi. Bu müjdeli sonucun Üniversite ve Niğde’ye hayırlı olmasını dileyen Rektör Prof. Dr. Adnan Görür

Nihayet 25 yıllık hayalin gerçekleşmesi çok kısa bir sürede sağlanmış oldu. Bu nedenle, Fakültenin kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen ve destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Ancak bundan sonraki süreç daha zorlu ve uzun olacaktır. Bu nedenle üniversitenin ve şehrin hassasiyetle ve sabırla Tıp Fakültenin gelişmesi ve niteliğin ön planda tutulması yönünde emek ve çabalarını esirgememesi, bu anlamda her türlü yardım ve desteğin üniversiteye sağlanması gerekmektedir.” Dedi.

Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesine 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında 60 öğrenci alınması teklifinin kabul edilmesine ilişkin Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Adnan Görür kamuoyunu bilgilendirdi.

Prof. Görür,  Konuya ilişkin yazılı açıklama yaparak basın ve kamuoyunu bilgilendirdi.

KAMUOYUNU BİLGİLENDİRME

“Tıp Fakültesine 2017-2018 Eğitim Öğretim yılından itibaren öğrenci kabulü Yükseköğretim Genel Kurulu’nca onaylandı.

Üniversitemiz bünyesinde Tıp Fakültesi kurulmasına ilişkin 13.11.2014 tarihli Senato kararı ile başlayan süreçte bugün çok önemli bir noktaya gelmiş bulunuyoruz. Hatırlanacağı üzere, Niğde Halkının ve Ömer Halisdemir Üniversitesi Mensuplarının yıllardır hayal ettiği, kurulması için herkesin gayret sarf ettiği Tıp Fakültesinin kuruluş kararı 5 Haziran 2015 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak gerçeğe dönüşmüştü. Sonrasında ise, 5 Eylül 2016 tarihinde Niğde Devlet Hastanesi ile Bor Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve bunlara bağlı birimlerin, Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörlüğü ve Niğde İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından birlikte kullanılmasına ilişkin protokol imzalanmış, 5 Aralık 2016 tarihinde de Sağlık Bakanlığınca onaylanmıştı. Bundan sonraki son ve önemli süreçlerden biri eğitim öğretime başlanmasıydı. Bu süreçte Tıp Fakültesinin Eğitime başlaması için 6 aydır çok yoğun bir çalışmayla gerekli asgari ölçütler sağlandı. Geçici bina ihtiyacı, Tıp Fakültesine yönelik Kütüphane ihtiyacı, Eğitim-Öğretim planının hazırlanması, laboratuvarların kurulması ve akademik kadronun oluşturulması gibi çok sayıda ve çok kapsamlı çalışmalar olağanüstü çabalarla gerçekleştirildi.

Yükseköğretim Kurulu’nun 20.04.2017 tarihli Genel Kurul kararıyla birlikte Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesine 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında 60 öğrenci alınması teklifi kabul edilmiştir. Bu müjdeli sonucun Üniversitemize ve Niğde’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Nihayet 25 yıllık hayalin gerçekleşmesi çok kısa bir sürede sağlanmış oldu. Bu nedenle, Fakültenin kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen ve destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Ancak bundan sonraki süreç daha zorlu ve uzun olacaktır. Bu nedenle üniversitenin ve şehrin hassasiyetle ve sabırla Tıp Fakültenin gelişmesi ve niteliğin ön planda tutulması yönünde emek ve çabalarını esirgememesi, bu anlamda her türlü yardım ve desteğin üniversiteye sağlanması gerekmektedir.

Tüm bu gelişmelerin ardından Yükseköğretim Kurulu’nun 20.04.2017 tarihli Genel Kurul kararıyla birlikte 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında öğrenci alım teklifimizi kabul etmesi bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Kararın Üniversitemize ve Niğde’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce’den “ince” vaatler
İnce’den “ince” vaatler
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol