Advert
Advert

Hikaye Yarışmasının ödülleri Niğde Belediyesi’nden

Türkiye genelinde düzenlenen ‘’ Gençlerin Kalemiyle 15 Temmuz Ruhu’’ temalı hikaye yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Niğde Belediyesi tarafından verilecek.

Hikaye Yarışmasının ödülleri Niğde Belediyesi’nden
Hikaye Yarışmasının ödülleri Niğde Belediyesi’nden
Bu içerik 581 kez okundu.

Türkiye genelinde düzenlenen ‘’ Gençlerin Kalemiyle 15 Temmuz Ruhu’’ temalı hikaye yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Niğde Belediyesi tarafından verilecek. 368 eserin katıldığı yarışmada belirlenen ilk 10 eser Niğde Belediyesi tarafından kitap haline getirilecek ve Türkiye’nin dört bir yanındaki okul kütüphanelerine gönderilecek. Ödül töreni 25 Nisan Salı günü saat:14.00’te Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Niğde 15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi ile ortaklaşa gerçekleştirilen  “Gençlerin Kalemiyle 15 Temmuz Ruhu Hikâyelerde Yaşatılıyor” temalı Türkiye geneli hikâye yazma yarışmasının startı, 23 Aralık 2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alınan onay ile yurt genelinde verilmişti.

ÖDÜLLER NİĞDE BELEDİYESİ’NDEN

Milletin azmiyle püskürtülen darbe girişiminin sonucu olan demokrasi zaferini kaleme alan gençleri Niğde Belediyesi de ödülle taçlandıracak. Hayallerini ve Türkiye’yi kaleme dökerek 15 Temmuz’u anlatan yarışmacılara ödülleri Niğde Belediyesi tarafından verilecek.

BELİRLENEN 10 ESER KİTAP HALİNE GETİRİLECEK

Türkiye’nin farklı okullarından yarışmaya katılan 368 eser arasından belirlenen ilk 10 eser Niğde Belediyesi tarafından kitap haline getirilecek ve gençlerin faydalanması için Türkiye’nin dört bir yanındaki okul kütüphanelerine gönderilecek.

Niğde Belediyesi tarafından yarışmada dereceye giren öğrencilere verilecek ödüller;

1.gelen eserin sahibi öğrenciye 5000 TL, danışman öğretmene ise 1000 TL                      

2.gelen eserin sahibi öğrenciye 3000 TL ve danışman öğretmenine 750 TL                          

3.gelen eserin sahibi öğrenciye 2000 TL, danışman öğretmenine ise 500 TL                     

4.gelen öğrenciye ise Mansiyon(Özendirme) ödülü olan 500 TL’ dir.

Yarışmanın ödülleri, 25 Nisan Salı günü Kültür Merkezi’nde saat 14.00’te 15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi’nin organize ettiği ödül töreniyle ve çeşitli hediyelerle birlikte yarışmacılara takdim edilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı