Advert
Advert

Vali’den 23 Nisan Kutlaması

Vali’den 23 Nisan Kutlaması
Vali’den 23 Nisan Kutlaması
Bu içerik 497 kez okundu.

Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesaj yayınladı. Vali Peynircioğlu mesajında, 23 Nisan 1920, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milli egemenliğin ve millet iradesinin her şeyin üstünde olduğunun göstergesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve bir bayram olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan edildiği çok önemli bir tarihtir.

Vali Ertan Peynircioğlu mesajına şöyle devam etti:

“Kurtuluş Mücadelemizde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ile birlikte milletin geleceğini ancak milletin kendisinin belirleyeceği tüm dünyaya ilan edilmiş, bağımsızlığa ulaşma yolunda milletimizin azim ve kararlılığına inanılarak başlatılan var olma mücadelesinin en önemli adımı atılmıştır.

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan edilerek dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olma niteliğini taşıyan 23 Nisan gününde; en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın, Atatürk’ün izinde, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, bilim ve aklın ışığında eğitim alarak kendi başına karar verebilen, sorgulayan, yeniliklere ve gelişime açık,  donanımlı ve başarılı gençler olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir.

   Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yılını coşkuyla kutladığımız bugünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Birinci Meclisimizin tüm kahraman üyelerini ve Milli Mücadeleye emeği geçmiş olanları rahmet ve minnetle anıyor ve varlıklarıyla hayatımıza neşe katan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce’den “ince” vaatler
İnce’den “ince” vaatler
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol