Advert
Advert

Bingül’den öğrencilere tavsiye

Niğde İş-Kur İl Müdürlüğünün düzenlediği program çerçevesinde panelde iş-kur, İş verenler,ve öğrenciler bir araya geldi.

Bingül’den öğrencilere tavsiye
Bingül’den öğrencilere tavsiye
Bu içerik 510 kez okundu.

Niğde İş-Kur İl Müdürlüğünün düzenlediği program çerçevesinde panelde iş-kur, İş verenler,ve öğrenciler bir araya geldi.

Ömer Halisdemir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen program Çarşamba günü saat 14.00'de gerçekleştirildi.

Niğde'nin önde gelen marka şirketlerinden Calmio ve Ditaş İnsan Kaynakları Müdürleri ve Bora Home Şirket Sahibi Emrah Çalapkulu'nun konuşmacı olarak davet edildiği panel Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

İş-Kur İl Müdürü Ali Bingül programın açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Kurum tanıtımı ve faaliyetlerini anlatan Müdür Bingül öğrencilere meslek edindirme kurslarını ve iş kur projelerini takip etmeleri tavsiyesinde bulundu.

İstihdam iş verenler ve iş arayanlara kurumun sağladığı kolaylıkları anlatan İş-Kur Müdürü Bingül'ün ardından İş-Kur için özel hazırlanan Kamu Spotları,iş ve eleman arayanları anlatan çeşitli video ve slaytlar gösterildi.

Niğde Ditaş ve Calmio İnsan Kaynakları Müdürlerinin sıralı konuşmalarında ise öncelikle çalıştıkları şirketin ve kendi özgeçmişlerinden bahseden konuşmacılar kendi mezuniyet sonrası ilk işe giriş süreçlerinden bahsettiler. 

 İş veren tarafından eleman alım sürecinde yaşanılan doğu ve yanlış tecrübeler eğitici kapsamda öğrencilere ve salonda davetlilere anlattılar.

 İnsan Kaynakları Müdürleri toplantıların ve bu tür faaliyeterin artması gerektiğini vutgulayarak Ömer Halisdemir Üniversitesi yerleşkesinin en büyük avantajının tam karşısında organzie sanayi bölgesi olduğunu ve el uzatım mesafesi kadar kendilerine yakın olduklarını vurguladılar.

Türkiye'nin en genç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ünvanını hala elinde bulunduran Bora Home Şirketi sahibi Emrah Çalapkulu ise konuşmasına,diğer konuşmacılar gibi kendi öz geçmişi,öğrencilik yaşamından bu güne iş ve ticari yaşamından kesitler sunarak başladı.

Çalapkulu öğrencilere hitaben konuşmasında Türkiye, Avrupa ve Japonya'dan yaşanmış hikaye ve tecrübe örneklemeleriyle öğrencilere ve davetlilere  hedef,idealizm ve hayata geçirme noktasında proje,girişimcilik ve inovasyon konularına eğilmeleri taviyelerinde bulundu.

Konuşmaların sonunda soru-cevap bölümünde öğrenciler konuşmacılar ve İş-Kur yetkililerine iş hayatı ve tecrübleri ve nereden başlamalıyız türü sorularını yöneltiiler ve konuşmacılar soruları cevapladı.

Program Sonunda  İş-Kur İl Müdürü Ali Bingül konuşmacılara Teşekkür Plaketi takdim etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı