Advert
Advert

Niğdelilerin AGİT’e cevabı; “Bir ömür Niğde-Bor hattında Eşek üzerinde gezinip dursunlar”

BİTTİ ARTIK BU İŞ!

Niğdelilerin AGİT’e cevabı;  “Bir ömür Niğde-Bor hattında Eşek üzerinde gezinip dursunlar”
Niğdelilerin AGİT’e cevabı;  “Bir ömür Niğde-Bor hattında Eşek üzerinde gezinip dursunlar”
Bu içerik 621 kez okundu.

AGİT’e 'Niğde' göndermeli sert cevap! “Niğdeli kardeşimiz size ne diyeceğini iyi bilir”

BİTTİ ARTIK BU İŞ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “AGİT diye bir örgüt var Avrupa’da. Şimdi bunlar kendilerine göre bir rapor hazırlıyorlar. Türkiye’deki seçimler şöyle olmuş, böyle olmuş. Önce haddinizi bilin haddinizi. Sizin hazırlayacağınız o siyasi içerikli raporları biz ne görürüz, ne duyarız, ne biliriz. Biz yolumuza devam ederiz” dedi.

16 Nisan referandum sonuçları sonrası gündemi değerlendiren Erdoğan, Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yaptığı konuşmada AGİT’in açıklamalarına yanıt verdi. Erdoğan, “AGİT diye bir örgüt var Avrupa'da. Kendilerine göre rapor hazırlıyorlar. Türkiye'deki seçimler şöyle olmuş böyle olmuş. Önce haddinizi bilin. Sizin hazırlayacağınız siyasi içerikli raporları biz ne görürüz, ne duyarız, ne biliriz. Biz yolumuza devam ederiz. Onu siz benim külahıma anlatın. Seçimlere gölge düşürme yarışına girmeyin. Artık sür eşeği Niğde'ye. Bizim sözümüz bu. Niğdeli kardeşimiz size ne diyeceğini iyi bilir”

Niğdelilerin AGİT’e cevabı; ise;  “Bir ömür Niğde-Bor hattında Eşek üzerinde gezinip dursunlar,  bitti artık bu iş! Cumhurbaşkanımız seçimlere gölge düşürmeye çalışan AGİT’e   “Niğdeli kardeşlerimiz size ne diyeceğini iyi bilir”  dedi. “Cumhurbaşkanımız AGİT’ e verilmesi gereken cevabı Niğdelilerden istemiştir. Dolayısıyla AGİT’e sıradaki şarkıyı armağan ediyoruz.”

SIRADAKİ ŞARKI AGİT’E GELSİN

Seviyor insanımız şarkıları armağan etmeyi.

Radyo programlarında sıkça duyduğumuz;  "Sıradaki şarkıyı halamın kızı Fadime’ye, komşumuz Vahit Amcaya, bi de.. adını vermek istemediğim  birine gelsin .. o kendini biliyo.." gibi söylemlerle vatandaşlar  radyoyu arayarak  sevdiklerine dostlarına sıradaki şarkıyı böyle armağan ederlerdi.

Niğdeli vatandaşlar sıradaki şarkıyı bu kez radyodan değil de gazetemizden istediler.  Niğde Haber Gazetesi’ni arayan vatandaşlar  "Sıradaki şarkıyı AGİT’e armağan ediyoruz”  dediler.

Bizde Niğdeli vatandaşlarımızın isteklerini,  Kıraç’tan  repertuarımızda yer alan   “Eşeği saldım çayıra” (Avradını).. şarkısını yayınlıyoruz.

Eşşeği saldım çayıra (Avradını)..

Eşeği saldım çayıra

 Otlaya karnın doyura

 Gördüğü düşü hayra

Yoranın da avradını

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı