Advert
Advert

Başkan Akdoğan Kutlu Doğum Haftası Açılış programına Katıldı

Başkan Akdoğan Kutlu Doğum Haftası Açılış programına Katıldı
Başkan Akdoğan Kutlu Doğum Haftası Açılış programına Katıldı
Bu içerik 520 kez okundu.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan İl Müftülüğünce Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘’Hz. Peygamber ve Güven Toplumu’’ temalı Kutlu Doğum Haftası açılış programına katıldı.

Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın yanısıra, Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş, Niğde İl Jandarma Komutanı J.Albay İdris Tataroğlu, Adalet Komisyonu Başkanı Osman Soydal, Niğde Müftüsü Alaaddin Gürpınar, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve istiklal Marşı’yla başlayan program slayt gösteriyle devam etti.

Niğde İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar ve Vali Ertan Peynircioğlu konuşmalarında Kutlu doğum Haftası’nın tüm islam alemine hayırlar getirmesini diledi.

Belediye Başkanı Faruk Akdoğan programda yaptığı konuşmada son yıllarda bazı kesimlerin din kisvesi altında insanları kandırarak farklı şekilde yönlendirdiklerini vurguladı. Akdoğan, ‘’ İnsanlar peygamber ahlakıyla yetişirse, Kuran’ı Kerim emirleri doğrultusunda eğitilirse ve insanların içine Allah korkusu yerleştirilirse güvenilir bir toplum ve güvenilir bireyler olunması sağlanır. Son yıllarda bazı kesimlerin FETÖ’den IŞİD’e kadar din adına hareket edip ne tür çetrefilli işlerle karşılaştığımızı açık seçik görüyoruz. Bunların birçoğu din adına hareket edip aslında dinle imanla alakası olmayan sadece insanları din kisvesi altında kandırıp onları farklı şekilde yönlendirmek için dini kullanan insanlar. Bu bakımdan insanları bilinçlendirmek adına diyanetimizin ve din görevlilerimizin üzerine ciddi görevler düşüyor’’ dedi.

‘’Peygamber Efendimiz Kuran ı Kerim’in dünyada yaşayan şeklidir’’ diyen Başkan Akdoğan ‘’Kuran ı Kerim Allah’ın farzlarını içeren ayetlerden oluşmuştur. Peygamber Efendimiz de onun elçisidir ve dünyada Kuran ı Kerim’in yaşayan şeklidir’’ şeklinde konuştu.

Kuran’ı kerim tilavetinin de yapıldığı program Müftülük personelinin protokol üyelerine gül vermesiyle son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa