Advert
Advert

Niğde Evet dedi

Yapılan Halk Oylaması’nda Niğde’de yüzde 59.85 Evet, yüzde 40.15 Hayır oyu çıktı.

Niğde Evet dedi
Niğde Evet dedi
Bu içerik 1171 kez okundu.

Yapılan Halk Oylaması’nda Niğde’de yüzde 59.85 Evet, yüzde 40.15 Hayır oyu çıktı. 
Sabah saat 08.00’da Niğde halkı 718 sandıkta oyunu kullandı. Akşam saat 17.00’da oy kullanma işleminin bitmesinin ardından sayımlar yapıldı. 718 sandıkta oy kullanan 202 bin 971 kişinin oyları tek tek sayıldı. 118 bin 140 kişi Halk Oylaması’nda 118 bin 140 kişi Evet, 79 bin 258 kişi ise Hayır oyu kullandı.

“VATANDAŞLARIMIZ HÜR İRADELERİYLE TERCİHLERİNİ YAPTI”

Anayasa değişikliğinin halkoyuna sunulmasına yönelik yapılan seçimde Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu ve AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu oyunu kullandı.

Vali Peynircioğlu eşi Gülay Peynircioğlu ile birlikte Atatürk Anadolu Lisesinde oyunu kullandı.

Vali Peynircioğlu, oy kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, Halk oylaması sonuçlarının devlet ve millet için iyi sonuçlar getireceğine inandıklarını belirtti.

AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu da Atatürk Anadolu Lisesinde oyunu kullandı.
Anayasa değişikliği halk oylamasında Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ve Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan oyunu kullandı. 
Vali Peynircioğlu eşi Gülay ve oğlu Törehan Peynircioğlu ile Atatürk Anadolu Lisesinde 1233 numaralı sandıkta oyunu kullandı.
Vali Peynircioğlu, oy kullanımı sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, vatandaşlık görevi olan oy verme işlemini gerçekleştirdik” dedi.
Halk oylaması sonuçlarının Türkiye Devleti ve Milleti için iyi sonuçlar getireceğine inandıklarını belirten Peynircioğlu, şunları söyledi: “Vatandaşlarımız hür iradeleriyle tercihlerini yaptı. Güven ve huzur içerisinde vatandaşlarımız oylarını kullandı. Niğde ili genelinde her hangi bir sorun yaşanmadı. Vatandaşımızın hür iradesi sandığa yansıdı.”
AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu da Atatürk Anadolu Lisesinde 1128 numaralı sandıkta oyunu kullandı.
Kavaklıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, AK Parti olarak bir aydır halk oyu kampanyası yaptıklarını belirtti. Anayasa paketini köy köy, kasaba kasaba gezerek vatandaşlara anlattıklarını vurgulayan Kavaklıoğlu, “Vatandaşlarımız bu işi zaten yakından takip etti. Olumlu bir hava oldu. Bu değişim Türkiye’nin önünü açacak, istikrarsızlık olmayacak. Türkiye’nin geleceği adına ümitliyiz. İnşallah ülkemiz ve milletimiz için güzel günler bizleri bekliyor.” diye konuştu.
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, oyunu Bor Şehit Bora Çelik Anadolu Lisesinde kullandı.
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ise, 1045 nolu sandıkta oyunu kullandı.

NİĞDE’DE SEVİNÇ KUTLAMALARI YAPILDI
Niğde’de Referandumdan evet çıkmasıyla vatandaşlar Ak Parti İl Başkanlığı önüne akın etti.

Anayasa değişikliğinin oylandığı referandum sonuçlarının tamamına yakınının açıklanması ve Evet'in çıkmasıyla vatandaşlar sevinç gösterisinde bulunmak üzere bir araya geldi. Sonuçların açıklanmasının ardından çok sayıda vatandaş, Ak Parti İl Başkanlığı önün de bir araya gelerek sonucu kutlamaya başladı. Burada Türk bayrakları sallayan vatandaşlar, kararı sevinçle karşıladı. Yoldan geçen vatandaşlar da kornalarını çalarak sonuçları kutladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı