Advert
Advert

Yıllık İşletme Cetvelini vermeyene para cezası

Yıllık İşletme Cetvelini  vermeyene para cezası
Yıllık İşletme Cetvelini  vermeyene para cezası
Bu içerik 494 kez okundu.

 Niğde Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, sanayi siciline kayıtlı olan işletmelerin 2016 yılı, Yıllık İşletme Cetvelini bu ayın sonuna kadar vermesi gerektiğini aksi takdirde 914 TL idari para cezası uygulanacağını belirtti.

Niğde Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, sanayi siciline kayıtlı olan işletmeleri uyardı. Niğde Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada;  “ 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununun 4. maddesine istinaden sanayi siciline kayıtlı olan sanayi işletmelerinin,  aynı kanunun 5. maddesi gereği 30 Nisan 2017 tarihine kadar bir önceki yıla ait faaliyetlerini içeren 2016 yılı Yıllık İşletme Cetvelini internet  ortamında veya elden il müdürlüklerine vermek zorundadırlar. Yıllık İşletme Cetvelini   süresi içinde vermeyen işletmelere 914 TL İdari para cezası uygulanmaktadır” dedi.

Niğde Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, sanayi sicil belgesi olan işletmelerin, Niğde Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığının web sayfası (www.sanayi.gov.tr) e-hizmetler bölümünde bulunan “Sanayi Sicil Bilgi Sistemi” menüsünü (https://sanayisicil.sanayi.gov.tr) kullanarak yıllık işletme cetvellerini belirtilen süre içerisinde vermeleri gerektiğini vurguladı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce’den “ince” vaatler
İnce’den “ince” vaatler
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol