Dosya yeniden açıldı

Dosya yeniden açıldı
Dosya yeniden açıldı Tuncay Aytaş
Bu içerik 121 kez okundu.

Uluslararası Ceza Mahkemesi, daha önce kapatılan Mavi Marmara davasıyla ilgili önemli bir karara imza attı. Mahkeme, kapatılan dosyayı savaş suçu iddialarını araştırmak için yeniden açtı.
Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne bağlı Temyiz Dairesi, 2010 Mavi Marmara filosuna ilişkin savaş suçu iddiaları davasını yeniden açtı. Uluslararası Ceza Mahkemesi, savcı Fatou Bensouda'dan Mavi Marmara soruşturması konusundaki kararını yeniden gözden geçirmesini istedi. Mahkemeden yapılan açıklamada Savcı Bensouda'ya konuyu yeniden gözden geçirmesi için 2 Aralık tarihine kadar süre verildiği belirtildi. Bensouda, 2014 yılında İsrail'in Mavi Marmara katliamı ilgili soruşturulmasına gerek olmadığını dile getirmişti. Gazze'deki ablukayı kırmak adına Türkiye'den yola çıkan ve Komor Adaları bandralı olan Mavi Marmara gemisine 31 Mayıs 2010 yılında İsrail askerleri baskın düzenlemişti. Saldırıda 10 Türk vatandaşı hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralanmıştı. Lahey'deki Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne daha önce Komor Adaları tarafından başvuru yapılmış ancak Savcı Bensouda 2014 Kasım ayında mahkemenin soruşturma açmasına gerek olmadığı kanaatini açıklamıştı.
İsrail saldırıyla ilgili olarak resmen özür dileyerek hayatını kaybedenlerin yakınlarına 20 milyon dolar tazminat ödemişti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu

seks shop | seks shop | seks shop | istanbul seks shop | istanbul seks shop | istanbul sex shop | sex toys istanbul