Advert
Advert

Neden evet demeliyiz!

Neden evet demeliyiz!
Neden evet demeliyiz!
Bu içerik 676 kez okundu.

AK Parti İl Başkanı Emrah Özdemir, 16 Nisan’da yapılacak Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk oylaması için köy, mahalle, ilçe ve ilde gezilmedik yer bırakmadıklarını belirterek, ‘’bu süreçte Niğde’nin her köşesini karış karış gezdik ve yeni sistemi anlatmaya çalıştık’’ dedi.

Milletvekillerimiz, Belediye başkanlarımız ve teşkilatımızın bütün birimleri yoğun bir tempo ile çalıştı. Ülkemizin geleceğinin daha güçlü olması için 16 Nisan’da bir oylama yapacağız. Halkımız bu değişikliği ve getireceklerini çok net okumuş. Yaptığımız ziyaretlerde bunu bariz bir şekilde görebiliyoruz. Batının bile 16 Nisan’a neden odaklandığını gördüklerinden dolayı tercihlerini EVET’ten yana kullanacaklarını belirttiler.

Özdemir, 16 Nisan’da vesayetler son bulacak, ülkemiz istikrara kavuşacak, daha hızlı ve etkili adımlar atılacak dedi.

KALICI İSTİKRAR İÇİN

Özdemir; ‘’Yeni sistemle birlikte kalıcı istikrara kurumsal bir garanti verilecek. Son 15 yılda attığımız adımlar hep ülkemizin güçlenmesi ve sağlam temeller üzerine oturması içindi. Şimdi bu istikrarı kalıcı hale getirmek için önemli bir eşikteyiz. Halkımız buna ‘evet’ diyecektir” dedi.

Ülkeyi yönetenlerin, etkili bir idare sistemine kavuşması gerektiğine dikkat çeken Özdemir “Artık vatandaş hızlı işleyen bir idareye, bürokrasiye ‘evet’ diyecek. Daha az bürokrasi, daha hızlı büyümeye ‘evet’ diyecek. Kararnamelerle hızlı düzenleme imkânı olacak. Kararnamelerin keyfi uygulanması gibi bir durum söz konusu olamaz. Zira her şey kanunlar çerçevesinde yapılacak ve ülkenin güçlenmesi, bütünlüğünü sağlamak için yapılacak.

VESAYETE SON VERMEK İÇİN

Vesayete sistemine son verilerek, bunun tasfiye süreci tamamlanacak. Meclis’in doğrudan belirlenmesi ile milli irade güç kazanacak. Cumhurbaşkanlığı milletin makamı olarak tescillenmiş olacak. Vatandaş büyük bir çoğunlukla ‘Ben seçeceğim Cumhurbaşkanımı’ dedi ama bazı unsurları eksik kaldı. Eksik unsurları tamamlayarak bu süreci bitirmiş olacağız. ‘EVET’ diyerek güçlü yasama ve yürütme ile güçlü icraatlar yapma imkanı doğacak, böylece ülkemizin büyümesi ivme kazanacak.

Güçlü icraat sonrasında ekonomide reform adımlar atılacak, yeni iş imkanları sağlanacak, güçlü bir ekonomiye kavuşacağız. Yeni sistem Güvenlik politikalarına da hız katacak, güç katacak. Terörle mücadele çok daha etkin sürdürülecek ve terörün böylece kökü kazınacak.

GÜÇLÜ MECLİS İÇİN

Bu sistem, birilerinin yalanlarıyla anlattığının tam aksine  Meclisimizin ve milletvekillerimizin güç kazandığı çok daha etkili bir sistem olacak. Yasama yetkisi artık tamamen Meclis’te olacak. Kanunlarla ilgili her şey Meclis kontrolünde olacak. Meclisin gücü artacak ve Meclis ilk defa HSK’ya üye seçecek. Halkın temsil gücü artacak.

 

Halkın temsil gücünün artmasıyla  birlikte,  birlik ve huzur pekişecek. Seçimi kazanmak için yüzde 50’nin oyu gerekiyor. Merkez siyaseti güçlenecek. Devlet değil milletin merkezi güçlenecek. Siyasetçiler kendilerini farklı kesimlere açılmak zorunda hissedecek. Siyasette uzlaşma, diyalog kültürü çok daha fazla gelişecek.

16 NİSAN’DA EVET ÇIKACAK

Bizler 16 Nisan’da ‘EVET’ diyerek sadece ekonomide ve ülke içi icraatlardı güçlenmekle kalmayacağız, bunun ötesinde gelişmeler ivme kazanacak. İçeride olduğu kadar, dışarıda da Türkiye’ye güç katacak bir yönetime sahip ülke konumuna yükseleceğiz. Ülkemiz ve bölgemiz fırtınalı bir dönemden geçiyor. Bölgemizde sınırların yeniden masaya koyulduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu fırtınalı dönemden en az hasarla çıkmamız için güçlü bir devlete sahip olmamız gerekiyor. Bunun için etkin kararlar alınabilecek bir yönetime ihtiyaç var.

VESAYETE DUR DEMEK İÇİN ÜLKEMİZE GÜVENİYORUZ

Buraya kadar anlattıklarımız yanı sıra ‘Niçin EVET demeliyiz? Sorusu aslında cevabını buluyor. Ülkeyi sürekli geri götüren ve birilerinin güdümüne sokan darbeler döneminin bitmesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni dışarıdan karıştıran vesayetçilerin gücünün tamamen kırılması, ülkeye zaman kaybettiren ve siyaseti kirleten koalisyon pazarlıklarının sona ermesi, demokrasinin teminat altına alınarak milletin himayesine verilmesi için, yürütmenin tek elde toplanarak Cumhurbaşkanı-Hükümet çatışmasının artık tamamen önlenmesi, inancını yaşamak isteyen vatandaşlarımızın yaftalanmasının önlenmesi, milletimizin hayır ve iyilik duygularını istismar eden sinsi ihanet şebekelerine bir daha asla fırsat verilmemesi, Türkiye’yi kutuplaştırmak isteyenlerin, Türk-Kürt, Sünni-Alevi, Laik-Dindar çatışması çıkartmak isteyenlerin heveslerinin bitirilmesi, Türkiye nüfusunun en büyük dilimi 15-19 yaş arasıdır. Yani % 9 civarında, 7 milyondan fazla, gençliğe güvendiğimizi, onlara inandığımızı göstermek adına 18 yaşındakilere de seçilme hakkını savunduğumuz için , Türkiye’yi dünyada güçlü ülkeler arasına sokmak , daha hızlı adımların atılması, terörle mücadelede etkili kararlar alarak kökünü kazımak vb. için ‘EVET’ demeliyiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa