Advert
Advert

Hasta seçmene Evde Sağlık Hizmetleri’nden destek

Hasta seçmene Evde Sağlık Hizmetleri’nden destek
Hasta seçmene Evde Sağlık Hizmetleri’nden destek
Bu içerik 1246 kez okundu.

Niğde İl Sağlık Müdürü Yılmaz Yücel, ilimizde sağlık yardımı almadan oy vermeye gidemeyecek vatandaşlara destek olmak için gerekli tedbirleri aldıklarını bildirdi.

 İl Sağlık Müdürü Yücel, 16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilecek Anayasa Değişikliği Halkoylamasında vatandaşların en temel haklarından biri olan oy kullanmalarının sağlanması için belirlenen uygun hastaların hasta nakil araçları ile oy verecekleri merkezlere taşınacaklarını söyledi.

Halkın iradesinin en üst seviyede gerçekleşmesinin önem arz ettiğini dile getiren Yücel,

“Bu sebeple Sağlık Bakanlığı olarak ilimizde de sağlık yardımı olmaksızın oy vermeye gidemeyecek vatandaşlarımıza destek olmak için gerekli tedbirleri almaktayız.

Hastalarımızla ilgili talepler evde sağlık hizmetleri çağrı merkezinin 444 38 33 numaralı telefonuna yapılacaktır. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın referandum öncesinde bilgilendirilmeleri temin edilecektir. Seçim günü oy kullanma saatleri içerisinde evde sağlık hizmeti koordinasyon merkezleri açık tutulacaktır. Talepte bulunmuş olan ve evde sağlık hizmeti ekibi desteği olmadan oy kullanamaya gidemeyecekleri belirlenen uygun hastalar hasta nakil araçları ile oy verecekleri merkezlere taşınacak ve oy kullanmalarını müteakiben alındıkları mahalle geri götürülecektir. Sağlık kurumları olarak gerekli tüm sağlık tedbirleri sağlanmıştır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa