Advert
Advert

Gürer: “Kadınlar da hayır diyor”.

Gürer: “Kadınlar da hayır diyor”.
Gürer: “Kadınlar da hayır diyor”.
Bu içerik 792 kez okundu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Türkiye’de kadınların Cumhuriyetle birlikte elde ettikleri haklarını ve kazanımlarını tek adam rejimine teslim etmemek için, demokrasi ve parlamenter sistemin devamı için fedakârca çalıştıklarını söyledi. 

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, referandum çalışmaları kapsamında Niğde’de toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelerek Anayasa değişikliği maddelerindeki aksaklıkları ve çarpıklıkları vatandaşlara anlatmayı sürdürüyor.

 Şehir Merkezi’nde, referandum için hayır çalışmalarına destek veren kadınlar ve gençlerle bir araya gelen CHP Milletvekili Gürer, “Kadınlarımız Cumhuriyetle elde ettikleri kazanım ve haklarını, tek adam rejimize teslim etmemek için fedakârca çalışıyor” dedi. 

 CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, kadınların cumhuriyetle birlikte pek çok kazanım ve hak elde ettiğini ifade etti. Anayasa Değişikliği için yapılacak referandum paketinde kadınların adının bile olmadığını vurgulayan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Cumhuriyetimizin kurulmasının ardından Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını veren Meclisimiz, Anayasa değişikliği ile etkisizleştirilmeye çalışılıyor. Gelinen nokta, toplumumuzun tüm kesimlerinin yanısıra kadınlarımız açısından da iç açıcı değildir. Kadın hakları ve eşitlikler açısından daha demokratik bir yönetim özlemi içinde olan kadınlarımız, bırakın bu özlemlerine kavuşmayı, mevcut haklarını ve özgürlüklerini de kaybetme kaygısı yaşıyor. Laik ve demokratik cumhuriyetimizin de tehdit altında olduğunu gören kadınlarımız, referandumda hayır oyu vererek, ülkemizin çok büyük bir çıkmazın içine girmesine engel olacaktır” dedi. 

 Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Niğde ilindeki kadınlarımız da fedakârca, kapı kapı ziyaretlerini sürdürüp, çocuklarımızın geleceğine, ülkemizde cumhuriyet, demokrasi ve parlamenter sistemin devamına sahip çıkmak için, tek adam rejimine hayır diyor” şeklinde konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa