Advert
Advert

Niğde’de Türk Polis Teşkilatının 172. Yılı kutlandı

Türk Polis Teşkilatının 172. kuruluş yıldönümü Niğde’de düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Niğde’de Türk Polis Teşkilatının 172. Yılı kutlandı
Niğde’de Türk Polis Teşkilatının 172. Yılı kutlandı
Bu içerik 713 kez okundu.

Türk Polis Teşkilatının 172. kuruluş yıldönümü Niğde’de düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

10 Nisan 1845 yılında kurulan Emniyet Teşkilatının 172. kuruluş yılı kutlamaları kapsamında İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Sami Ekim ve beraberindeki Müdür Yardımcıları ile Emniyet Personeli, Vali Ertan Peynircioğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ziyarette, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, 172. Polis Haftası kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında Vali Ertan Peynircioğlu’na bilgi verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getire Vali Peynircioğlu, “Toplumumuzda insanların güvenliklerini sağlamakla görevli olan, kutsal vazifelerini yerine getiren Polis Teşkilatımızın 172. Kuruluş yıldönümünü kutluyorum.

Polislerimizin insanlara karşı olan tutumları bir bakıma devletimizin insanlara karşı olan tutumu gibi algılanmaktadır. Çünkü insanlar ilk olarak polis teşkilatımızla muhatap olmaktadır.

Bu vesile ile Polis Şehitlerimizin ve tüm Şehitlerimizin mekânları cennet olsun diyorum. Allah’tan rahmet diliyorum.

Bilindiği üzere 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında Polis Teşkilatımızın kadrosunda temizlikler oldu. Hainler, teşkilatımızın içerisinden temizlendi. Bu anlamda kadroda eksilme olmasına rağmen ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Niğde’de de teşkilatımız büyük bir özveri göstererek başarılı çalışmalara imza attı.

Huzurun ve güvenliğin olmadığı yerde hiçbir şeyin önemi kalmaz. İlimiz Niğde, gerçekten huzurlu bir kenttir. Kentimizin huzurlu olmasındaki en büyük pay ise İl Emniyet Müdürümüz ve personelinindir. Kendilerine göstermiş oldukları başarıdan dolayı teşekkür ediyorum. “ dedi.

Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk bırakılması ve Valilik Makamı ziyaretinin ardından Türk Polis Teşkilatının 172. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Niğde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Öğretmenevinde kokteyl düzenlendi.

Düzenlenen kokteyle, Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Niğde AK Parti Milletvekili Erdoğan Özegen, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş, Adalet Komisyonu Başkanı Osman Soydal, Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür, Baro Başkanı Hüseyin Demirbilek, Vali Yardımcıları Adnan Türkdamar ve Abdullah Uçgun, İl Jandarma Komutanı J. Albay İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Sami Ekim, AK Parti İl Başkanı Emrah Özdemir, Kurum Müdürleri ve STK Temsilcileri ile Emniyet Teşkilatı Personeli katıldı.

Etkinlikler kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret eden Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş ve Adalet Komisyonu Başkanı Osman Soydal, Emniyet Teşkilatı mensupları ile tek tek tokalaşarak kuruluş yıldönümlerini tebrik ettiler.

Ziyarette, İl Emniyet Müdürü ve Emniyet Personel tarafından karşılanan Vali Peynircioğlu, "Halkın huzur ve güven içerisinde yaşayabilmesi için gecesini gündüzüne katan, Polis Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümünü tekrar yürekten kutluyorum. Tüm Emniyet mensuplarımıza görevlerinde başarılar, aileleriyle birlikte huzurlu, mutlu, sağlıklı bir hayat diliyorum" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa