Advert
Advert

TCDD'den ilaçlama uyarısı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Niğde, Ankara, Eskişehir, Konya, Kayseri, Zonguldak, Karabük, Kırıkkale, Çankırı, Bilecik ve Sakarya sınırları içindeki demiryolu hattında otla mücadele kapsamında yapılacak ilaçlama nedeniyle vatandaşları uyardı.

TCDD'den ilaçlama uyarısı
TCDD'den ilaçlama uyarısı
Bu içerik 702 kez okundu.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD),  Niğde, Ankara, Eskişehir, Konya, Kayseri, Zonguldak, Karabük, Kırıkkale, Çankırı, Bilecik ve Sakarya sınırları içindeki demiryolu hattında otla mücadele kapsamında yapılacak ilaçlama nedeniyle vatandaşları uyardı.

TCDD 2. Bölge Müdürlüğü Demiryolu Bakım Servis Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Niğde,  Ankara, Eskişehir, Konya, Kayseri, Zonguldak, Karabük, Kırıkkale, Çankırı, Bilecik ve Sakarya sınırları içindeki demir yolu hattında 17 Nisan itibarıyla otla mücadele kapsamında ilaçlama gerçekleştirileceği belirtildi.

Kullanılacak ilaçların insan ve hayvan sağlığını etkilediği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Demiryolu hattına ilaçlama özel treniyle ve uzman personel gözetiminde çeken ve çekilen demiryolu araçları ile kendiliğinden yetişen otlara karşı kimyasal ilaçlaması yapılacaktır. İlaçlamada kullanılacak süspansiyonun çevredeki insan ve hayvan sağlığı açısından zararlı olmaması için demiryolu hattının 10 metre yakınında bir hafta süre ile hayvan otlatılmaması, ot hasadı yapılmaması gerekmektedir."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa