Advert
Advert

ÇSGB Bürokratları, işçi ve işverenlerle bir araya geldi

ÇSGB Bürokratları,  işçi ve işverenlerle bir araya geldi
ÇSGB Bürokratları,  işçi ve işverenlerle bir araya geldi
Bu içerik 853 kez okundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, ÇSGB İstihdam Politikaları Dairesi Başkanı İbrahim Demircan ve SGK İşveren Daire Başkanı İbrahim Özçelik milli seferberlik kapsamında Niğde’de iş yerlerine ve çalışma hayatındaki kişilere yönelik memnuniyet ziyaretleri gerçekleştirdi.

İlk olarak Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanlığında ziyarette bulunan heyet Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milli seferberlik çağrısı doğrultusunda ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun kamuoyuna duyurduğu "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı" kapsamında ziyaret gerçekleştirdiklerini belirterek, işverenlere ilave teşvikler geldiğini "Bu teşvikleri, esnafa, sanayiciye ve işverene anlatıyoruz. Onların da istihdama katkılarını bekliyoruz." dedi.

Daha sonra işyerlerini ziyarette bulunan heyet işçi ve işverenlerle bir araya geldi.

Artı İstihdam Teşviki'nin kanunlaşarak yürürlüğe girdiğini hatırlatan Genel Müdür Önder; bu kapsamda öneri ve sorunları not ettiklerini, Bakanlığın çalışmaları ve teşviklerini de anlattıklarını vurguladı.

Konuşmasına şu sözlerle devam eden Genel Müdür Önder; "Buradan topladığımız bilgileri Bakanlıkta değerlendireceğiz, sorunları tartışacağız. Aldığımız taleplerle bir çözüm noktasına gitmeye çalışacağız. Milli seferberlik kapsamında işverenlere ilave teşvikler geldi. Bu teşvikleri, esnafa, sanayiciye ve işverene anlatıyoruz. Onların da istihdama katkılarını bekliyoruz. Kayıt dışı istihdamla mücadelede onların desteğini istiyoruz. Neler yapılabilir, sadece istihdam seferberliği değil, çalışma hayatının ve esnafın sorunları, uyguladığımız programların artıların eksilerini masaya yatırıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Program  daha sonra Emekli, asgari ücretli, engelli, gazi, şehit yakını, hibe kapsamında iş kuran engelli, iade kapsamında tıbbi cihaz kullanan hastalar, organize sanayi bölgesi yönetimi ziyaret edilerek sona erdi.

Programa, Niğde SGK İl Müdürü Mustafa Aydoğdu, Niğde İşkur Müdürü Ali Bingül ve SGK ve İşkur il müdürlüğü personeli katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce’den “ince” vaatler
İnce’den “ince” vaatler
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol