Advert
GÜNCEL HABER
Giriş Tarihi : 07-08-2019 07:27   Güncelleme : 07-08-2019 07:27

Rasim Yılmaz, İYİ Parti adayına yüklendi

Rasim Yılmaz, İYİ Parti adayına yüklendi

31 Mart Yerel seçimlerde CHP Niğde Belediye Başkan Adayı olan Rasim Yılmaz kamuoyunda seçimi sattığına dair çıkan söylentiler üzerine yaptığı basın açıklamasında seçimi satmadığını, seçim boyunca Türkiye genelinde yapılan Millet ittifakına zarar vermemek için eylem ve söylentilerden kaçındım ama İYİ Parti Adayı bu hassasiyeti göstermediğini söyledi. Yılmaz, kendisinin bu zamana kadar yolsuzlukla, soruşturmalarla mahkemeye hiç gitmediğini ve hiç mazot yolsuzluğundan yargılanmadığını belirterek İYİ Partinin adayına yüklendi.
Rasim Yılmaz, biz CHP olarak İttifaka zarar verecek eylem söylemlerden kaçarken iyi partinin adayı maalesef bu hassasiyeti göstermemiştir diyerek İYİ Parti Belediye Başkan Adayına yüklendi. CHP Belediye Başkan adayı olan Rasim Yılmaz yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; “ seçimlerin hemen ardından yapmam gereken basın açıklamasını aradan 4 ay gibi bir süre geçmesi üzerine böyle bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim. Bu toplantı bir ihtiyaçtan doğdu. Bu basın açıklamasının sebebi de İstanbul seçimlerinin yeniden tekrarlanmasıydı. Biz CHP olarak ittifaka zarar verici eylem ve söylemlerin içerisinde olmadık. Ancak aynı hassasiyeti Niğde’de iyi partinin adayının maalesef göstermediğini kamuoyuyla paylaşmak işitiyorum. Bir fısıltı gazetesi Niğde’de almış yürümüş, ben 31 Mart yerel seçimlerinde seçimi para satmışım. Bu son derece basit, basiretsiz, karaktersiz ve kalitesiz bir söylemdir. Ben bunu kimlerin söylediğini çok iyi biliyorum. Ben satmışım, kazanan parti satın almış bir tek temiz olan bu dedikoduyu çıkartan ittifak ortağımız İYİ partinin adayının yanındaki avareleridir” dedi.
Biz Mustafa kemal Atatürk’ün askerleriyiz bizlerin satılması mümkün mü diyen Yılmaz, “ Alnımın akıyla 5 yıl süreyle İl Genel Meclis üyeliği yaptım ve ne yolsuzlukla, ne soruşturma yapılmadı tertemiz anlımızın akıyla görevimizi yaptık. Eğilmedik bükülmedik tertemiz bir meclis üyeliği yaptım. 31 mart seçimlerinde CHP’den aday oldum” dedi.
YILMAZ, BİZ MAZOT YOLSUZLUĞUNDAN YARGILANMADIK
Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşenir’in yaptığı Niğde'de Resmi olarak ilan edilmemiş bir isim, 'ben aday olacağım' dedi ve CHP'den aday oldu açıklamalarına da değinen Yılmaz, “ ben isimsiz biri değilim ben Rasim Yılmaz, ben CHP’li Rasim Yılmaz’ım. Ölene kadar da bu yönde bu doğrultuda siyaset yapmaya devam edeceğim. Hayatım boyunca rantın karşısında durmuş biriyim. Ne demek seçimi satmak. Bugüne kadar sessiz kalmamızın nedeni İstanbul seçimlerine zarar vermemekti. Bundan sonra sessiz kalmayacağım ve bu tür söylemleri duyan avukatlarım bunlar hakkında dava açacak.  Benim partimde tertemiz, ben Rasim Yılmaz’da temizim. Ben bu zamana kadar hiçbir zaman yolsuzluktan yargılanmadım. Hayatım boyunca birlikte çalıştığım arkadaşlarım hapis yatmadı, gerek ziraat mühendisleri odasında, gerekse İl Genel Meclisi üyeliğinde hiç kimse mazot yolsuzluğundan yargılanmadı. Yani kısacası açtıracaksınız kutuyu söyleteceksiniz kötüyü “ diye konuştu.
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Niğde’ye geldiğinde o zamanın Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Niğde’de miting yapamazsınız diye talimat vermişti. Biz o zaman arkadaşlarımızla beraber gittik ve Meral Akşener’in yanında bulunduk. Biz isimsiz kahramanlardanız. Ama geldikleri noktada iyi insanları unutmamalarını onlara tavsiye ediyorum. Ben ilerde İyi Parti Genel başkanı Sayın Meral Akşener’i ve CHP Genel başkanı Sayın kemal Kılıçdaroğlu ’nu ziyaret edeceğim. Bu ziyaretlerimde Sayın Meral Akşener’e ve genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na Niğde’deki bu karmaşık ama bizim haklı durumuzu anlatmak istiyorum. Bununla ilgili de gerekli raporlarımı hazırladım ve ilimizde 31 Mart tarihinde neden ittifak olmadığıyla ilgili raporlarımı hazırladım ve iki genel başkana da vereceğim. Seçim zamanında bir takım müteahhitler ulusal medyada yazı yazan bir arkadaşla iletişime geçip CHP adayının seçimlerden çekileceğini ve yerine iyi partinin adayının destekleneceğiyle ilgili iddia ediliyor. Bu haberler Ankara’ya Niğde’den yayılıyor. Bizim ruhumuzla alma veya satma yok, bunlar çok ayıp şeylerdir” dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA