Advert
Advert

Polis, "Türkiye Huzur" uygulaması yaptı

Niğde’de "Türkiye Huzur" uygulaması kapsamında 250 polisin katılımıyla asayiş uygulaması yapıldı.

 Polis,
 Polis,
Bu içerik 640 kez okundu.

Niğde’de "Türkiye Huzur" uygulaması kapsamında 250 polisin katılımıyla asayiş uygulaması yapıldı. Saat 20.00’da uygulamaya başlayan ekipler, şehir giriş-çıkışları ile şehir merkezlerinde önceden tespit edilen noktalarda şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması gerçekleştirdi. 
Şüpheli kişilere yönelik Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrolleri yapılırken, yol uygulamalarında otomobillerin iç ve bagaj kısımları da ekipler tarafından didik didik arandı.
Ayrıca uygulamada araçlarda APP plaka olarak bilinen mühürsüz plakaları da söktürdü.

TÜRKİYE GENELİNDE 71 BİN PERSONELİN KATILIMIYLA “HUZUR” UYGULAMASI

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı, Türkiye genelinde 71 bin 284 personelin katılımıyla “Huzur Türkiye-4” uygulaması gerçekleştirdi. 
EGM'den yapılan açıklamaya göre; Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı eş zamanlı olarak ülke genelinde stratejik öneme sahip bölgelerle özellikle vatandaşların yoğunlukla bulundukları umuma açık yerlerde Huzur Türkiye Uygulamalarının 4'üncüsünü gerçekleştirdi.
Yurt genelinde belirlenen 7 bin 266 noktada gerçekleşen uygulamaya toplam 71 bin 284 personel, 13 bin 92 ekip (12 bin 998'si kara, 12'si hava, 82'si deniz) ve 371 görev köpeğinin katıldığı bildirildi. Açıklamada, “Uygulamayla aranan şahıs ve araçların yakalanması, suç işleme amacındaki şahısların caydırılması amaçlanıyor” denildi.
Ankara’da gerçekleştirilen uygulamada, şehrin çeşitli noktalarında görev alan ekipler, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde arama gerçekleştirdi. Umuma açık alanlarda uygulama gerçekleştiren ekipler, işyerlerinde bulunan şahısların üslerini aradı ve kimlik kontrolü yaptı. 
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı