Advert
Advert

“Osmanlı’dan Günümüze Orta Doğu’da Devlet ve Siyaset”

“Osmanlı’dan Günümüze Orta Doğu’da Devlet ve Siyaset”
“Osmanlı’dan Günümüze Orta Doğu’da Devlet ve Siyaset”
Bu içerik 745 kez okundu.

 

Türk Ocakları Niğde Şubesi tarafından “Osmanlı’dan Günümüze Orta Doğu’da Devlet ve Siyaset” başlıklı bir sohbet gerçekleştirildi. Sohbete konuşmacı olarak Ömer Halisdemir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yasin Atlıoğlu katıldı.

Konuşmasında Orta Doğu’daki tarihi ve güncel gelişmelerin anlaşılabilmesi için fiziki ve beşeri coğrafyanın iyi bilinmesi gerektiğini vurgulayan Atlıoğlu, Osmanlı’dan günümüze Orta Doğu bölgesindeki siyasi güç mücadelelerini ve bu güç mücadelelerinde etkili olan küresel ve yerel aktörleri sıralayarak, bu aktörlerin bölgedeki tavırlarını ve siyasetlerini anlattı. Konuşmasında Orta Doğu’daki dini ve etnik yapı üzerinde duran Atlıoğlu, Orta Doğu’daki beşeri coğrafyanın ve sosyo-kültürel yapının bilinmeden Orta Doğu’ya yönelik dış politika geliştirmenin mümkün olamayacağını belirtti. Atlıoğlu’nun konuşmasının ardından dinleyicilerin sorularıyla devam eden sohbette, Irak ve Suriye’deki güncel gelişmeler de değerlendirildi.

 Türk Ocakları Niğde Şubesi Başkanı Doç. Dr. Metin Hakan Severcan, sunum sonrasında konuşmacı Yrd. Doç. Dr. Yasin Atlıoğlu’na ve dinleyicilere teşekkür etti. Ayrıca, 07 Nisan 2017 Cuma günü saat 19.30’da Niğde Sanayi ve Ticaret Odası Konferans salonunda Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Muşmal’ın vereceği “Popüler Tarih: Tarihsel Dizi ve Romanlarda Gerçeklik Üzerine” konferans gerçekleştireceklerini belirterek, arzu eden herkesin bu konferansa katılabileceğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa