Advert
Advert

"Ebeler İçin Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış Eğitimi”

Niğde’de "Ebeler İçin Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış Eğitimi” başladı.

Bu içerik 2864 kez okundu.

Niğde’de "Ebeler İçin Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış Eğitimi” başladı.

 7 Nisan tarihine kadar sürecek olan eğitimler Ömer Halisdemir Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim Araştırma Hastanesi eğitim salonunda veriliyor.

Eğitim çalışmasına Osmangazi Üniversitesinden Doç Dr. Fatma Deniz Sayıner, Mersin Üniversitesinden Öğretim Görevlisi Meltem Aydın ve Öğretim Görevlisi Aslı Eker, Ömer Halisdemir Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Gözde Gökçe İşbir ve Araştırma Görevlisi Emine Yıldırım katılıyor.

Niğde Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Fatih Balcı konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Ebelerin mesleki olarak görevlerinin çok önem arz ettiğini belirterek; “Dünyaya geldiğimizde ilk tanıştığımız insanlar olan ebeler, Doğum öncesi ve sonrasında ailelerin yanında olarak, onları eğiterek sağlıklı nesillerin oluşmasına katkı sunarlar. Tüm hastanelerde ebelik hizmetlerinin güçlendirilmesi ve normal doğumun desteklenmesinde büyük görevler düşüyor. Sağlık Dönüşüm Programı çerçevesinde Bakanlığımız 2013-2017 stratejik planında yer alan  “Güvenli annelik hizmetleri kapsamında mevcut bakım yönetim rehberlerini iyileştirmek ve uygulamak, Acil obstetrik bakım programlarını iyileştirmek ve sürdürmek, Tüm doğumların güvenli ortamda yapılmasını sağlamak amacıyla anne dostu doğum ve hastane programını yaygınlaştırma amaçlarına hizmet etmek üzere Eğitim Araştırma Hastanemiz bünyesinde gebe sınıfımız açılmıştır.

Ülke genelinde, doğum hizmetlerinin güçlendirilmesi, anne adaylarının doğum eylemini sağlıklı ve güvenli şartlarda gerçekleştirmeleri, ebelerin doğumlarda daha etkin rol almaları, gebe eğitimlerinin standardize edilmesi ve normal doğumun yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında düzenlenen 'Ebeler İçin Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış' Eğitimi de yine Bakanlığımız hedeflerine hizmet etmektedir. Genel Sekreterlik olarak biz de bu eğitimin ebelerimiz tarafından sunulan doğum hizmetlerinin kalitesini artırmaya yönelik  katkı sağlayacağı kanaatindeyiz.

Söz konusu eğitime destek veren hocalarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyor verimli eğitimler diliyorum.”dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa