Gürer: Halaç köyüne sulama göleti ne zaman yapılacak?

Gürer: Halaç köyüne sulama göleti ne zaman yapılacak?
Gürer: Halaç köyüne sulama göleti ne zaman yapılacak? Tuncay Aytaş
Bu içerik 1136 kez okundu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yöneltmiş olduğu Niğde ili Bor ilçesi Halaç köyüne sulama göleti yapılması talebine ilişkin yazılı soru önergesine Bakan Pakdemirli’den yanıt geldi.
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde İli Bor İlçesi Halaç Köyü halkının sulama göleti yapılması için müracaatının üzerinden 10 yıl geçmesine karşın gölet yapılmadığını hatırlattı. 2016 yılında dönemin Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun o zaman Gürer’in önergesine cevaben; "2016 yılında Niğde Bor Halaç Göleti ve Sulaması işi 2016 yılı Yatırım ve Uygulama Planında bulunmaktadır." demişti. Ancak halen gölet yapılmadı.
Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer yanıtlanması istemiyle Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye, “Halaç Köyü'ne sulama göleti yapılmamasının nedeni nedir? Sulama göletinin yapılması için gerekli   suyun   bulunmasına karşın sorun giderilememiştir. Sulama göletinin yapılması adına çalışma yapılması düşünülmekte midir?” şeklindeki sorularını yöneltti.
Ancak Bakan Pakdemirli, vermiş olduğu cevapta yine çalışmalardan bahsetti. Pakdemirli, "Halaç Göleti ve Sulaması İnşaatı" işinin ihalesinin28,02.2017 tarihinde yapılmış olduğunu, 12.06.2017 tarihinde ise sözleşmesinin imzalanmış olduğunu söyledi. 22.06.2017 tarihinde yer teslimi yapılarak işe başlandığını ifade eden Bakan Pakdemirli, “Söz konusu işin yapımı yüklenici Tuna Teknik-Eray Grup İş Ortaklığı taahhüdünde devam etmektedir. Gölet ulaşım yolları, gövde sıyırma ve dip savak kazıları, dip savak beton imalatı, menfez imalatı ve gölet zemininde jet grout imalatları tamamlanmış olup, çalışmalar devam etmektedir” dedi.
5 Aydır Çalışma Yok
CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Bakan Göletin yapıldığını söylüyor, beş aydır hiç bir faaliyet yok. Gölet inşaatı durmuş durumda. Bakan neden mevcut durumu belirtmez. Halaç göleti yapılmıyor. Vatandaş göletin yapılmasını bekliyor” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu

seks shop | seks shop | seks shop | istanbul seks shop | istanbul seks shop | istanbul sex shop | sex toys istanbul