Advert
CHP HABER
Giriş Tarihi : 26-06-2019 07:56   Güncelleme : 26-06-2019 07:56

Gürer : Türkiye’de yeterliliği bulunan sadece 48 adet yoga merkezi var

Gürer : Türkiye’de yeterliliği bulunan sadece 48 adet yoga merkezi var

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na yanıtlanması istemiyle yoga ve meditasyon merkezlerinin sayısı ve bu işletmelerin denetimlerine ilişkin yönelttiği yazılı soru önergesine Bakan Kasapoğlu’ndan yanıt geldi.
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in yazılı soru önergesine yanıt veren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Özel Beden Eğitimi ve Spor Tesisleri Yönetmeliğine uygun olarak yeterlilik belgesi düzenlenmiş yoga ve meditasyon merkezlerinin sayısının 48 olduğunu söyledi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Ömer Fethi Gürer Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na yöneltmiş olduğu yazılı soru önergesinde, “Ülkemiz genelinde yoğa ve meditasyon merkezlerinin sayısı kaçtır? Bu işletmeler denetlenmekte midir? Uzmanlara yeterlilik şartı konulmakta mıdır? Bu merkezlerde kaç kişi çalışmaktadır? 2018 yılında kaç kişi bu işletmelerde yoga ve meditasyon eğitimi almıştır?” şeklindeki sorularını yöneltti.
CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in önergesine verdiği yanıtta Bakan Kasapoğlu, Özel Beden Eğitimi ve Spor Tesisleri Yönetmeliğine uygun olarak yeterlilik belgesi düzenlenmiş yoga spor salonu sayısının 48 olduğunu bildirdi.
Herkes için spor ve yoga salonlarının, Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri ile Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından ilgili yönetmelik hükümlerine göre gerekli denetimlerinin yapılmakta olduğunu ifade eden Bakan Kasaoğlu, “Federasyonun yeterlilik verdiği salonlara üye olanların takibi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerince yapılmaktadır” cevabını verdi.
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada; günümüzde şehir hayatının önemli zorluklarının beslenme, sağlık ve spor konularında yaşandığı belirtti. Özellikle büyükşehirlerde spor hizmetlerinin artan nüfus nedeniyle yetersiz seks shopğını ifade eden Gürer, “Sayın Bakan denetimlerle ilgili bilgi vermekten kaçınmış” .

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA