Advert
Advert

Hastaneye yeni cihazlar alındı

Ömer Halisdemir Üniversitesi Bor Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yeni kazandırılan cihazlar ile hastalarına umut olmaya devam ediyor.

Hastaneye yeni  cihazlar alındı
Hastaneye yeni  cihazlar alındı
Bu içerik 568 kez okundu.

Ömer Halisdemir Üniversitesi Bor Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi,  yeni kazandırılan cihazlar ile  hastalarına umut olmaya devam ediyor.

Her geçen gün büyüyen ve kendini yenileyen Bor Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim  Araştırma Hastanesi yatak sayısını artırıldıktan sonra yeni cihazların alınmasıyla bölgede hizmet standardını arttırdı.

Niğde Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Fatih Balcı, birliğe bağlı tüm tesislerin kendilerini yenileme ve büyüme çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Balcı;” Niğde Kamu Hastaneleri Birliği olarak bağlı tüm tesislerimiz hastalarımıza kaliteli hizmet verme kapsamında çağın gerekli ve en son teknolojik cihazları kazandırma çalışmaları devam ediyor. Bor Fizik Tedavi  hastanesi, eğitim ve araştırma hastanesi olmasıyla birlikte daha önce yapılamayan hizmetleri verebilmek için tüm hızıyla çalışmalarını sürdürüyor.  Geçtiğimiz yıldan itibaren yeni servisler açılarak yatak  sayısının artırılmasıyla daha çok hastaya kısa zamanda hizmet vermeyi sürdürüyor. Yeni kazandırılan ESWT lazer cihazı (Şok dalga tedavisi),Whirpool (sıcak tedavisi),  Kriyoterapi (Soğuk Tedavisi) cihazları ile daha çok farklı tedavilere hizmet verilecek. Şok Dalga cihazı, vücut dışında oluşturulan şok (basınç) dalgalarının çelik başlı bir aplikatör vasıtası ile vücudun istenilen bölgesine odaklanmasına dayanan girişimsel olmayan yeni bir tedavi şeklidir. Fizik tedavide  Topuk dikeni,   Golfçü dirseği,  Tenisçi dirseği,   Omuz kireçlenmeleri gibi rahatsızlıklarda başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. hastaya cerrahi olmayan acısız ağrısız, kortizonsuz bir tedavi imkanı sunmaktadır. Uygulama sonrasında hasta günlük yaşantısına devam etmektedir. Kriyoterapi ise, fizik tedavide düşük sıcaklık yani soğuk uygulamanın lokal veya genele yayılmış şekilde kullanılmasıdır. Ağrının azaltılması, yaşam kalitesinin ve işlevsel kapasitenin artırılması amacı ile uygulanan bu tedavi şeklide oldukça fayda sağlayan tedaviler arasındadır. Eklemlerde ani olarak ortaya çıkan ağrılarda ise soğuk uygulamadan (kriyoterapi)  faydalanılmaktadır. Whirpool (sıcak tedavisi) ile   Sıcak uygulamalarda dokuların elastikliğindeki değişme ile sinir uçlarındaki bası ve gerilme gibi mekanik etkenler azalır.  Vazodilatasyon etkisi ile dolaşım artar ve metabolik atıkların uzaklaştırılması sağlanır. Ağrı,Kas spazmı,Fibromyalji gibi daha birçok rahatsızlıklarda kullanılan bir cihazdır.

Yeni cihazlarla birlikte daha farklı hasta tedavilerinin de yapılmaya başlanmasıyla birlikte hastanemiz daha çok hastaya hizmet verecek. Bölgemizde sadece Bor Ömer Halisdemir Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim  Araştırma Hastanemizde bulunan bu cihazlar il dışından gelecek hastalarımız içinde hizmet verilebilecek. “dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce’den “ince” vaatler
İnce’den “ince” vaatler
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol