Advert
Advert

Sarıgül Niğde’de vatandaşlarla buluştu

Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül: “Bu anayasa değişmelidir. Ama tüm siyasi partileri sivil topluma sorularak değiştirilmedir.”

Sarıgül Niğde’de vatandaşlarla buluştu
Sarıgül Niğde’de vatandaşlarla buluştu
Bu içerik 597 kez okundu.

Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül: “Bu anayasa değişmelidir. Ama tüm siyasi partileri sivil topluma sorularak değiştirilmedir.”

 İstanbul Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, 16 Nisan tarihinde yapılacak olan anayasa değişikliği halk oylaması nedeniyle Niğde’ye geldi.

Sarıgül, ‘‘Ülkemizin güçlenmesi için yurttaşlarımızın yüzde yüzünün güleceği bir anayasa yapmamız lazım. Kesinlikle yatırımcıların kaçtığı bir ülke değil yatırımcıların geldiği bir ülke olması için toplumsal bir uzlaşmayla bir anayasa yapmamız lazım. Bizim anayasamızın kanatlarında sevgi ve adalet olması lazım. Sevginin adaletin olmadığı yerde barıştan bahsetmek mümkün değil. Şefkatli ve merhametli bir anayasa yapmamız lazım. Kutuplaşmadan yana değil uzlaşmadan yana bir anayasa yapmamız lazım. Bunun için arzu ediyorum ki bütün yurttaşlarımın işleri Hayırlı olsun. Bütün yurttaşlarımın o güzel gözleri ve sözleri de hayırlı olsun.’’dedi.

Mustafa Sarıgül, Ulukışla İlçe meydanında vatandaşlarla buluştu. Meydanda Referandum ile ilgili konuşan Sarıgül, AK Partili seçmenlerden referandum tercihlerini bir kez daha düşünmelerini istedi.

Sarıgül, ‘‘Kardeşliği, barışı istiyorsak bu sistem bütün demokratik dünyanın istediği sistemdir. Almanya’da, İsveç’de, İsviçre’de bu sistem devam ediyor. Getirilmesi gereken sistem sadece Afganistan, Pakistan, Kazakistan’da bakın Suriye’de bu sistem vardı. Suriye nereye gitti. Suriye neden böyle oldu tek adam nedeniyle bu hale geldi. Süleyman Demirel, Erbakan hoca, Bülent Ecevit bu sistemle geldi gitti. Bu sistemle bu güne kadar hiçbir problem yoktu. Esnaf arkadaşlarımızdan ve özellikle AK Partiye oy veren vatandaşlarımıza çağrım bir kere daha düşünsünler lütfen.’’dedi.

ÖMER HALİSDEMİR DEMOKRASİ KAHRAMANI OLARAK HER ZAMAN ANILACAK

Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesinde bulunan mezarını ziyaret etti. Mezara karanfil bırakarak dua eden Sarıgül, ‘‘Ömer Halisdemir hepimiz için bir örnektir. Demokrasimizin gelişmesi için hainlere büyük bir cevap vermiştir. İktidarları beğenirsiniz, beğenmezsiniz. İktidarların gitme yolu sandıktır. Sandığın dışında iktidarları hiçbir şekilde göndermek asla ve asla doğru değildir.

 Ömer Halisdemir bu vatanda demokrasimizin, bağımsızlığımızın özgürlüğümüzü yaşaması için kendi hayatını feda etmiştir. Halisdemir demokrasi kahramanı olarak her zaman anılacaktır.’’diye konuştu.

SİYASİ BİR PARTİ ÇALIŞMASI DEĞİL

Sarıgül Kemerhisar belde meydanında vatandaşlarla buluşmasından sonra CHP Niğde İl Başkanlığını ziyaret etti. Ziyaret sonrası basın toplantısında konuşan Sarıgül, tüm ülkenin bir kararda buluşarak sivil anayasa yapılması gerektiğini vurguladı.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa