Niğde’ye Uluslar Arası 13 Sanatçı Gelecek

Niğde’ye Uluslar Arası 13 Sanatçı Gelecek
Niğde’ye Uluslar Arası 13 Sanatçı Gelecek Tuncay Aytaş
Bu içerik 373 kez okundu.

Niğde'de yapılacak uluslararası resim sergisinin hazırlıkları sürdürülüyor. 13 Temmuz 2019 tarihinde Niğde'de yapılacak etkinliğe çeşitli uluslardan 50 kadar sanatçı katılacak. Projeye Güney Kore uluslararası ressamlar topluluğu (GAPI)ve Portekiz ressamlar (PAS) derneğinin destek verecek.
Niğde Güzel Sanatlar Derneği'nin 13 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştireceği, küratörlüğünü dünyaca ünlü Niğdeli Ressam Safa Büte'nin yapacağı uluslararası resim sergisine eserleri ile birlikte Güney Kore, Portekiz, Meksika, Macaristan, Hollanda ve Finlandiya gibi ülkelerden sanatçılar katılacak.
Serginin küratörlüğünü yapacak olan Ressam Safa Büte; “Başkanlığını yürüttüğüm Niğde Güzel Sanatlar Derneği'nin gerçekleştirecek olduğu bu etkinlikte, Güney Kore, Portekiz, Meksika, Macaristan, Hollanda, Finlandiya gibi ülkelerden sanatçılar yer alacaktır” diye konuştu.
Yaklaşık 50 sanatçının katılımını beklediğim bu etkinlikler dizisinin ilki olacak olan sergide yer alacak olan çalışmaların, daha sonra farklı mekan ve yerlerde de sergilenmeye devam edeceğini vurgulayan Ressam Safa Büte, “Muhteşem bir galeri, atölye haline getirmiş olduğumuz, Niğde Eskisaray Mahallesinde bulunan eski Ermeni kilisesi ise bütün bu uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapacaktır" .

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu

seks shop | seks shop | seks shop | istanbul seks shop | istanbul seks shop | istanbul sex shop | sex toys istanbul