Advert

Lucescu Gitti Yeni Patron Şenol Güneş

Lucescu Gitti Yeni Patron Şenol Güneş
Lucescu Gitti Yeni Patron Şenol Güneş Tuncay Aytaş
Bu içerik 425 kez okundu.

 

TFF Başkanı Yıldırım DemirörenBeşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’e resmi teklifini iletecek. Anlaşma 3 yıllık olacak. Tek sorun şimdilik çalışma şekli

Milli Takım'da yeni dönem başlıyor… TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in yaptığı teklifi, "Lucescu varken olmaz" diye geri çeviren Şenol Güneş'in önü açıldı. Demirören, bu hafta Beşiktaş'tan izin alıp Güneş'le bir kez daha masaya oturacak ve resmi teklifi iletecek. Daha sonra Beşiktaş, TFF ve Güneş bir araya gelip yol haritası çizecek.
1- Milli Takım'ı çalıştırırken, Beşiktaş'ı da sezon sonuna kadar yalnız bırakmayacak.
2- Beşiktaş'tan ayrılacak ve sadece Milli Takım ile yoluna devam edecek.
Bu iki seçenekten biri kabul edildikten sonra yeni hoca kamuoyuna resmen açıklanacak.
3 AYLIK ALACAĞI OLAN 625 BİN EURO ÖDENECEK!
Lucescu ile yolların ayrılmasının ardından TFF, resmi sitesinden Rumen hocaya teşekkür edip şu ifadeleri kullandı: "Türk futbolu için yapmış olduğu çalışmalar A Milli Takım'da geleceğin takımını oluşturmak adına genç futbolcular konusunda gösterdiği hassasiyet için Sayın Mircea Lucescu'ya teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz." Bu arada tazminat maddesi bulunmayan Lucescu'ya 3 aylıkalacağı olan 625 bin Euro ödeneceği öğrenildi.
15 YIL SONRA DÖNÜYOR
2000-2004 arası çalıştırdığı A Milli Takım'ı 2002 Dünya Kupası'nda kürsünün üçüncü basamağına çıkaran Şenol Güneş, 15 yıl sonra ay-yıldızlı takımda görev yapacak.
YENİ HOCANIN ÖNÜNÜ AÇIYORUM
Milli Takım serüveni 558 gün süren Lucescu, veda sonrası, "Kadroyu gençleştirme hedefiyle çıktığımız yolda çalışmalarımızı tamamladığımıza inanıyorum. 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesi TFF yönetiminin ve yeni teknik direktörün önünü açmak için karşılıklı anlaşarak bu kararı aldık. Başkan Demirören ve yönetimine bana inandıkları için teşekkür ediyorum. Türkiye'nin kalbimde daima özel bir yeri olacak" açıklamasını yaptı.
A Milli Takım, Lucescu yönetiminde en kötü dönemlerinden birini yaşadı. Rumen hoca ile 17 maçta 4 galibiyet, 6 beraberlik, 7 yenilgi alındı.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu