Advert

Bu Gurur Senin Niğde'm

Bu Gurur Senin Niğde'm
Bu Gurur Senin Niğde'm Tuncay Aytaş
Bu içerik 925 kez okundu.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Niğde’ye gelişinin 85'nci yıldönümü törenle kutlandı.
Kent meydanındaki Atatürk Anıtı önünde yapılan kutlama törenine Vali Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Rifat Özkan, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Jandarma Komutanı Garip Gümüş, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Çelenk sunumun ardından bir konuşma yapan Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan şunları söyledi. Niğde’miz için onur ve gurur günü olarak yad ettiğimiz, öyle olduğuna inandığımız,  Osmanlının küllerinden doğan7 düvelin Anadolu’da Türkleri bitirdik dendiği anda kurtuluş savaşında etrafına topladığı silah arkadaşlarıyla yeniden kurtaran, Anadolu’yu yeniden vatan yapan ve Osmanlının küllerinden genç bir Cumhuriyet kurarak Türkiye Cumhuriyeti’ni bize hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Niğde’ye gelmesi gerçekten bir onurdur ve gururdur. Niğdelilerin 85 yıl önce olduğu gibi yine aynı heyecanla aynı gururla toplanması bunun açıkça ifadesidir.” izmir rus escort.
Konuşmanın ardından Vali Yılmaz Şimşek ve Belediye Başkanı Rifat Özkan, şeref defterini imzaladı. Düzenlenen törenin ardından Atatürk’ün fotoğraflarından oluşan sergi açılışı yapıldı. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu