Advert

5 Şubat Onur Günümüz

5 Şubat Onur Günümüz
5 Şubat Onur Günümüz Tuncay Aytaş
Bu içerik 436 kez okundu.

AK Parti Niğde Belediye Başkan Adayı Emrah Özdemir, Mustafa Kemal Atatürk'ün Niğde'ye gelişinin 85. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.
Özdemir yayınladığı mesajında, 5 Şubat'ın Niğde için onur ve gurur günü olduğunu ifade ederek, Atatürk’ün, çok sevdiği ve arzuladığı halde ve bunu defalarca dile getirmesine rağmen Niğde'ye bir kez teşrif ettiğini vurguladı.
Özdemir mesajına devamla; ‘’Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün teşriflerini biz de onur günü olarak ilan ediyoruz. Anadolu’yu işgal etmek isteyenlere karşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk arkasına milleti aldı ve o zamanki silahlarımız neyse kendi topumuzla kendi silahımızla yedi düvele karşı mücadele etti. Bu mücadelenin adı Kurtuluş Savaşıdır ve Kurtuluş Savaşının anahtarı ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek yurdumuzu düşmandan temizledi. 5 Şubat günü, Kurtuluş Savaşı dönemi işgal görmemiş ve milli mücadelede Atatürk'ün yanında yer alarak ülke kurtarılmasında etkin rol oynayan Niğdeliler için bir onur günüdür" ifadelerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu