Advert

BORON’da Yüzde 10 İndirim

BORON’da Yüzde 10 İndirim
BORON’da Yüzde 10 İndirim Tuncay Aytaş
Bu içerik 530 kez okundu.

Türkiye'nin yerli ve milli imkanlarla bor madeninden üretilen temizlik ürünü BORON'da indirim müjdesi geldi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, "Boron, Enflasyonla Topyekun Mücadele kapsamında bugünden itibaren %10 indirimle satışa sunulacak" izmir rus escort.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin yerli ve milli imkanlarla bor madeninden üretilen temizlik ürünü BORON’a yüzde 10 indirim yapıldığı müjdesini verdi.
Bakan Dönmez, indirim haberini sosyal medya hesabından verdi. Dönmez, yaptığı paylaşımda “Bir müjde daha. Türkiye’nin bor madeninden üretilen ilk ve tek temizlik ürünü Boron Enflasyonla Topyekun Mücadele kapsamında bugünden itibaren %10 indirimle satışa sunulacak. Kampanya ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.
110 ÜLKEYE BOR İHRACI
Bakan Dönmez, dana önce BORON’un tanıtım toplantısında yaptığı açıklamdaa Türkiye’nin borda ham madde ve ürün olarak öncü ülke konumunda yer aldığını ve dünya bor rezervlerinin yüzde 73’ünden fazlasının Türkiye’de bulunduğunu söylemişti. Türkiye’nin dünya bor pazarındaki payının yüzde 59 olduğunu dile getiren Dönmez, “2018’de bor ihracatında 1 milyar dolar ile rekor kırdık. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu rakamı artırarak devam edeceğiz. 110 ülkeye bor ihracı gerçekleştiriyoruz. Bu ülkelerin arasında en büyük rakibimiz Amerika ile en büyük müşterileri olan Çin ve Hindistan da yer alıyor.” demişti. 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu