Advert

Yem Fiyatlarına Gelen Zamlar Üreticiyi Zor Durumda Bırakıyor

Yem Fiyatlarına Gelen Zamlar Üreticiyi Zor Durumda Bırakıyor
Yem Fiyatlarına Gelen Zamlar Üreticiyi Zor Durumda Bırakıyor Tuncay Aytaş
Bu içerik 414 kez okundu.

Niğde Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Tahir Erdem, nüfusunun yarıdan fazlasının tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Niğde’de son zamanlarda hayvan yemine gelen zamların üreticiyi kesime yönlendirdiğini söyledi.
Sektörde yem kaleminin çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Niğde Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Erdem, devletin biran önce bu duruma müdahil olması gerektiğini savundu.
Başkan Erdem, "Yem fiyatları ciddi anlamda yükseldi. Yem fiyatlarına art arda gelen zamlar üreticiyi çok zor durumda bırakıyor. Borçlarını ödeyemiyorlar. Hal böyle olunca borçlarını ödeyebilmek için üreticilerimiz hayvanlarını kesime götürüyor. Hayvanlar kesildikçe de hayvancılık sıkıntıya giriyor. Devletimiz çok güzel politikalar yapıyor. Ancak bu hayvancılık politikalarına kimse uymuyor. Özellikle yem sanayicisi hiç bu politikalara uymuyor. Devletimiz ve sanayiciler yemin maliyetini biliyor. Yem fiyatlarının şu an itibari ile 60 TL'yi geçmediğini herkes biliyor. Bugün piyasaya baktığımızda ise 80 - 85 TL'ye yem satılıyor. Bu artışlar tamamen yem sanayicisinin fırsatçılık yapmasından kaynaklanıyor. Bu fırsatçılara devletimizin biran önce dur demesini, bu fiyatlara müdahil olmalarını istiyoruz" izmir rus escort.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu