Advert

Yükümlüler 2 Okulu Yeniledi

Yükümlüler 2 Okulu Yeniledi
Yükümlüler 2 Okulu Yeniledi Tuncay Aytaş
Bu içerik 536 kez okundu.

Niğde'de Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne bağlı yükümlüler, Muhsin Yazıcıoğlu İmam Hatip Ortaokulu ile Değirmenli beldesindeki Atatürk İlkokulunda tamirat, tadilat ve onarım çalışması yaptı.
Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Seymen, bu projeyle hükümlülerin toplum içerisinde ücretsiz hizmet üreterek cezalarının infazının sağlanması ve rehabilitasyon çalışmaları kapsamında iş hayatı ve çevreye uyumlarının gelişmesini hedeflediklerini söyledi.
Niğde'de kamu kurumlarında 125 hükümlünün cezalarını yerine getirdiğini belirterek, şunları kaydetti: "Bu gün bu okulda okuyan çocuklarımızın daha iyi sıralarda daha temiz bir okulda eğitim ve öğretimlerine devam etmeleri bizi oldukça mutlu etmektedir. Bu çalışmalar burada son bulmayacak, bundan sonraki süreçte de çalışmalarımız karşılıklı iş birliği içerisinde devam ettirilecektir." İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sinan Ecer’de Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan sözleşmeyle mahkûmların gönüllü olarak 2 okulda ıslah çalışmasının yapıldığını aktararak, "Muhsin Yazıcıoğlu İmam Hatip Ortaokulunda 240 sıra, 7 derslikli Değirmenli Atatürk İlkokulunda da malzemelerinin Milli Eğitim Müdürlüğü temini, işçiliğini de denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından tamirat, tadilat ve onarım yapılmakta. Bu güzel uygulama, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü için hayırlı olsun." diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu