Advert

Bengü “Bor Organize Sanayi Bölgesinin Sorunları Çözülmelidir”

Bengü “Bor Organize Sanayi Bölgesinin Sorunları Çözülmelidir”
Bengü “Bor Organize Sanayi Bölgesinin Sorunları Çözülmelidir” Tuncay Aytaş
Bu içerik 564 kez okundu.

CHP Bor Belediye Başkan Adayı Şenol Bengü, organize sanayi bölgesi işletmelerinin sorunlarının çokluğuna dikkat çekti; çeşitli iş kazaları ve güvenlik gereken zamanlarda yaşanan eksikliklerin giderilmesi gerektiğini söyledi.
CHP Bor Belediye Başkan Adayı Şenol Bengü, açıklamalarında şunları söyledi: “Bor Organize Sanayi Bölgesi işletmelerini ziyaretlerimizde işletme sahiplerinin çeşitli şikayetleri olduğunu gördüm. Öncelikle ticari faaliyetlerinin sınırlılığı yer alırken, sağlık ve güvenlik sorunlarının da olduğunu belirttiler. Halkımızın tercihi ile belediye başkanı seçildiğimde Bor ekonomisi için büyük önem taşıyan organize sanayi bölgemizin eksikliklerinin giderilmesi için çalışmalar yapacağım. Bunların başında istihdam yaratacak müteşebbislerin ilçemize çekilmesi yer alıyor. Bunun yanında sağlık ocağı ve jandarma karakolu da  önem taşıyor. Acil durumlarda gerekli olduğunu işletme mensupları dile getiriyorlar. Ancak bu zamana kadar konuya gereken önem verilmemiş. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra sorunlara el kısa sürede el atacağız”. 

“HAYVANCILIĞIN GERİLEMESİ İLE DERİCİLİK SEKTÖRÜ CAN ÇEKİŞİYOR” 

CHP Bor Belediye Başkan Adayı Şenol Bengü, uygulanan yanlış politikalar nedeni ile hayvancılığın büyük gerileme yaşadığı, dericilik sektörünün de bundan nasibini aldığını söyledi. Bengü açıklamalarında şunları söyledi: “Hayvancılığın gerilemesi ile köyler boşalmaya başladı. Bunun yanında hayvancılığa bağlı dericilik sektörü de büyük darbe yedi. Dericiler maliyeti düşük olan ithal deriye yönelmeye başlamışlar. Bunun yanında piyasada tekelleşmiş olan firmalar nedeni ile kalite derici parasıyla bile alamaz duruma gelmişler. Avrupa ülkelerinin kaliteli yemleriyle beslenen hayvanlarının kaliteli dericileri avrupa deri piyasasına anca yetiyor. Zaten yeteri iş imkanlarının olmaması nedeniyle Bor ilçemizden göçler yaşanırken, organize sanayimizde bulunan işletmelerimizin de sıkıntılar yaşaması işsizliği daha da büyütecek”. 

“DERİCİLİK SEKTÖRÜ DE Mİ TARİHE KARIŞACAK” 

CHP Bor Belediye Başkan Adayı Şenol Bengü, can çekişen tarihi mesleklerin kaderini yaşamak üzere olan dericilik sektörünün acilen desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Bor Meslek Yüksekokulu Dericilik Bölümünün de kapandığını ifade eden Bengü açıklamalarında şunları söyledi: “Niğde Milletvekilimiz Ömer Fethi Gürer dericilik bölümünün kapanmasını meclis gündemine taşımıştı. Trilyonluk dericilik eğitimi veren atölyelerde öğrenci olmadığı için makineler boşta kaldı. Çin’in her konuda olduğu gibi bu konuda da piyasayı kalitesiz aynı zamanda maliyeti düşük deri  gelmesi ile yerli üretim yok olmak üzere” izmir rus escort.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu