Advert

Bunu Yapmayanlar Oy Kullanamayacak!

Bunu Yapmayanlar Oy Kullanamayacak!
Bunu Yapmayanlar Oy Kullanamayacak! Tuncay Aytaş
Bu içerik 421 kez okundu.

YSK'nın listesinde adı bulunmayanlar adres bildirimi yapabilmesi için bugün son gün. Adres kaydını yaptırmayan 323 bin seçmen saat 17.00'ye kadar en yakın nüfus müdürlüğüne gitmezler ise seçimlerde oy kullanamayacaklar.
İçişleri Bakanlığı, adres kaydı olmayan 40 bin 804 kişinin nüfus müdürlüklerine müracaat ederek, güncelleme yaptıklarını duyurdu. Ancak 323 bin seçmen hala başvuruda bulunmadı. Bugün saat 17.00’ye kadar işlem yaptırmazlar ise 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde oy kullanamayacaklar.
Sadece 40 bin kişi başvurdu
İçişleri Bakanlığı’nın açıklaması şu şekilde:”Adres kaydı olmayan vatandaşlarımızın adres bildiriminde bulunmaları için son iki gün. Adres kaydı olmayan 363 bin 555 vatandaşımıza, “ilçe nüfus müdürlüklerine müracaat ederek, güncel adres bildiriminde bulunmaları” yönünde kamuoyuna bilgilendirme yapılmıştır. Bu bilgilendirme sonucunda 40 bin 804 kişi güncel adres bildiriminde bulunmuştur. Adres kaydı olmayan vatandaşlarımızın, 17 Ocak 2019 saat 17.00’e kadar ilçe nüfus müdürlüklerimize adres bildiriminde bulunmaları büyük önem arz etmektedir.”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu